ایمارت

کاربرد غذاساز در خانه

کاربرد غذاساز در خانه - ایمارت ورس

در این مطلب از ایمارت ورس با هم اهمیت و کاربرد غذاساز در خانه را بررسی می‌کنیم. در این مطلب می‌بینیم که با استفاده از غذا‌ساز چه مدل غذاهایی را می‌توان درست کرد و وجود یک غذاساز در خانه چقدر کار ما را راحت می کند.

امروزه تقریبا همه یک غذاساز در خانه دارند. اما شاید همه نتوانند که از تمام ظرفیت و امکانات این دستگاه استفاده کنند. این دستگاه میتواند بیشترین بهره وری را به شما در آش\زخانه بدهد به حدی که سخت‌ترین کار ها را می‌توانید در کوتاهترین زمان ممکن به انجام برسانید. اگر به درستی از این محصول استفاده کنید.

این مقاله برای افراد تازه کاری است که به تازگی می‌خواهند این محصول را خریداری کنند و یا اینکه مدت هاست از این محصول استفاده می‌کنند. اما از تمام توان آن بهره نمی‌برند.حتما ما را در در اینستاگرام دنبال کنید.

کاربرد غذاساز در خانه – ایمارت ورس

موارد استفاده از غذاساز

1.چرخ کردن گوشت

برخلاف سبزیجات، گوشت بافت بسیار سفت و لاستیکی‌ای دارد. بریدن یا چرخ کردن گوشت همیشه یک کار کثیف و سخت است، حداقل برای تازه کارها. اما وقتی صحبت از غذاساز به میان می آید، هیچ کدام از اینها مهم نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که گوشت را تکه تکه کنید و آن را در دستگاه بیاندازید. در کمترین زمان و با حداقل تلاش گوشت چرخ کرده خود را میتوانید برای درست کردن هر غذایی استفاده کنید.

اگر گوشت چرخ کرده را فوراً استفاده نمی کنید، آن را فریز کنید تا تازه بماند و از رشد باکتری ها و فساد آن جلوگیری شود. اکثر غذاسازهای بالای 8 فنجان می توانند گوشت را به راحتی چرخ کنند. با این حال، دستگاه‌های کوچکترها موتورهای ضعیف تری دارند، بنابراین این کار می تواند کمی برایشان دشوارتر باشد. در اینجا یک نکته کوچک وجود دارد که می تواند کمک زیادی کند.

سعی کنید برای کیفیت بالاتر و جهت وارد شدن فشار کمتر به دستگاه گوشت را به تکه های کوچک برش دهید، آنها را در یخچال بگذارید تا سفت شوند و سپس آنها را چرخ کنید. با این کار هم گوشت چرخ شده از کیفیت بالاتری برخوردار است هم شار کمتری به دستگاه وارد میشود.

کاربرد غذاساز در خانه – ایمارت ورس

کاربرد غذاساز در خانه - ایمارت ورس -چرخ کردن گوشت

2. خرد کردن

تنها کار شما در هنگام استفاده از غذاساز این است که مطمئن شوید که دستگاه دارای تمام شرایط مناسب برای کاری است که می‌خواهید انجام دهید. به عنوان مثال، فضا، منبع تغذیه، مود مناسب دستگاه، و ابزار‌های مورد نیاز.

به خاطر داشته باشید که فقط دستگاه‌های با اندازه متوسط ​​تا بزرگ دارای ابزاری برای انجام کار‌های متفاوت هستند. دستگاه های کوچک توانایی آنچنان را ندارند. با این حال، آنها هنوز هم می توانند کار بسیار خوبی در خرد کردن انجام دهند.

مدل های مختلف آپشن‌های متفاوتی را ارائه می دهند. مطمئن شوید که محصول انتخابی شما ابزار لازم برای کارایی مد نطر شما را دارد.

کاربرد غذاساز در خانه – ایمارت ورس
کاربرد غذاساز در خانه - ایمارت ورس -خرد کردن سبزی

3.درست کردن سالاد

مردم اغلب درست کردن سالاد و سس‌ها را با غذاساز، به‌ ویژه با سالاد کلم و مانند آن، توصیف می‌کنند. به سادگی از دیسک های دستگاه استفاده کنید و در عرض چند ثانیه، سبزیجات و میوه ها همه به برش های کوچک و یکدست تقسیم می شوند. بدون نیاز به چاقو و تخته برش . تنها نکته این است که گاهی اوقات با چاقو به نتیجه بهتر و سریعتری میرسید. با این حال، به ندرت می توانید با استفاده از غذاساز هنگام تهیه سس اشتباه کنید.

4.درست کردن سس

مشابه سس ها، هر نوع سس یا دیپ هیچ مشکلی ندارد. مراحل اصلی ساخت آنها بیشتر خرد کردن و چرخ کردن است. و غذاسازها چه کاری را از این بهتر انجام می دهند؟ در عرض چند دقیقه، می‌توانیم سسی به لذیذ سس گوجه‌فرنگی درست کنیم. 

5.درست کردن خمیر

این چیزی است که برای درست کردن خمیر با غذاساز باید داشته باشید: برق (که واقعاً ناگفته نماند)، آرد، آب و حدود 1 تا 2 دقیقه از زندگی خود.

بله، این چقدر سریع و بدون دردسر . فقط نباید استفاده از کمی روغن پخت و پز و اضافه کردن یکنواخت آب به ترکیب را فراموش نکنید. بقیه کارها را به دستگاه واگذار کنید. اما ، در هنگام خورد کردن میوه ها یا سبزیجات نیازی به کار مداوم موتور ندارد. ولی در هنگام درست کردن خمیر موتور باید به صورت مداوم کار کند .

در فرایند درست کردن خمیر به راحتی موتور را تحت فشار قرار گیرد و موتور خاموش شود. زیرا خمیر بسیار چسبنده است. به علاوه، این فرآیند مدتی طول می کشد تا به پایان برسد. بنابراین برای جلوگیری از بارگیری بیش از نیمی از ظرفیت دستگاه آرد اضافه نکنید.

کاربرد غذاساز در خانه - ایمارت ورس -خمیر
کاربرد غذاساز در خانه – ایمارت ورس

6.درست کردن کره آجیل

میزان کار بسیار کم برای تهیه کره و خمیر آجیل یکی از دلایل اصلی به خرید غذاسازها است. می‌توانید ببینید که به هم زدن یک توپ خمیر برای این دستگاه چقدر ساده است. اکنون ما به شما می گوییم که تهیه کره آجیل برای غذا ساز حتی ساده تر است.

به عنوان مثال کره بادام زمینی را در نظر بگیرید. کافی است بادام زمینی را در در دستگاه بریزید و دستگاه را روشن کنید تا دستگاه را حدود 30 ثانیه کار کند. آن وقت است که کمی چرب می شود. سپس دوباره این کار را تکرار کنید تا شروع به تبدیل شدن به کره بادام زمینی معمولی کند. س\س به سلیقه خودتان با نمک یا شکر طعم دار کنید.

7.درست کردن خرده نان

این یکی خیلی آسان است. چه چیزی می تواند بهتر از یک غذاساز در خرد کردن نان خشک یا بیسکویت به ذرات کوچک عمل کند؟ تیغه S که در همه مدل ها است چیزی است که باعث می شود این دستگاه‌ها در ریز کردن مواد غذایی ترد بهتر عمل کنند. نان، کلوچه، کراکر را در آن بیندازید و با خیال راحت پودر شده و یکدست آن را تحویل بگیرید! تنها چیزی که بین و هدفتان در آشپزی است با یک غذا ساز فقط کمی زمان است.

نتیجه گیری

مواردی که در بالا گفته شد فقط به جهت درک بهتری از توانایی‌های یک دستگاه در راحت کردن زندگی ما است. و پر واضح است که این امکانات در مدل های متفاوت ممکن است بیشتر یا کمتر باشد. شما میتوانید بهترین غذاساز های موجود در بازار را از اینجا خریداری کنید.

حتما ما را در در اینستاگرام دنبال کنید.

کاربرد غذاساز در خانه – ایمارت ورس

مطالب دیگر ما که ممکن است دوست داشته باشید:

مزیت غذای سرخ کردنی
محبوب ترین برندهای لوازم آشپزخانه در ایران
معیارهای انتخاب دستگاه اسپرسو‌ساز خانگی
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *