ایمارت

چگونه کفی اتو را تمیز کنیم؟

چگونه کفی اتو را تمیز کنیم؟ - ایمارت ورس

امروز در ایمارت ورس  میخواهیم بدانیم. چگونه کفی اتو را تمیز کنیم. در خانه با ساده‌ترین وسایل و ابزار. اتو همواره تاثیر زیادی در شیک بودن و استایلی زیبا در ما دارند. امروزه استفاده از اتو در زندگی امری عادی و مهم است به صورتی که اگر شما از اتو استفاده نکنید. و استایل خود را حفظ نکنید قطعا اطرافیان به شما به چشم فردی شلخته نگاه می‌کنند. پس قطعا اتو کشیدن یک روال عادی در زندگی است. تمیز کردن و نگهداری اتوها بسیار مهم است زیرا کفی آنها می تواند چسبناک، غبارآلود و روغنی شود.

بعضی اوقات بخاطر سهل انگاری ممکن است که لباس را بسوزانیم. این اتفاق منهای ضرری که به لباس شما وارد می کند. به زیر اتوی شما میچسبد و کفی اتوی شما را خراب می‌کند و ممکن است در استفاده های بعدی لباس‌های دیگر شما را نیز خراب کند.با تمیز نگهداشتن کفی اتو منهای تمیزی و استفاده از اتو نیز بشدت راحت‌تر می‌شود.

اما سوال اینجاست که چگونه می توان یک اتو را تمیز کرد؟ در این مطلب ما به شما 10 روش جهت تمیز کردن صحیح اتو به شما ارائه می‌دهیم.

چگونه کفی اتو را تمیز کنیم؟ – ایمارت ورس

1. زوج جوش شیرین و آب

اگر در تمیز کردن خانه به مطالب مختلف رجوع کرده باشید حتما بارها درمورد زوج جوش شیرین و آب شنیده‌اید. در این مورد نیز ترکیب جوش شیرین و آب ترکیب مناسبی برای تمیز کردن کفی اتو از هر کونه کثیفی است.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقداری جوش شیرین و کمی آب را مخلوط کنید تا یک ماده خمیری ایجاد شود.

سپس با استفاده از یک برس نرم یا حوله، این خمیر نرم را را روی کف اتو بمالید و مدتی به آن زمان بدهید تا معجزه رخ بدهد. سپس به سادگی از آب برای پاک کردن آن استفاده کنید. حتما اطمینان حاصل کنید که خمیر کاملاً پاک شده است و قبل از استفاده اجازه دهید اتو خشک شود.

2. استفاده از روزنامه

این روش نیز روش مناسبی برای تمیز کردن کفی اتو است. کافی است شما اتو را در بالاترین درجه حرارت قرار دهید و بگذارید به خوبی گرم شود. حتما از دستکش آشپزی استفاده کنید تا دستتان نسوزد. مقداری روزنامه یا کاغذ را خورد کنید و با فشار کف اتو را بسابید. این کار را انقدر تکرار کنید تا تمام کثیفی از بین برود.

چگونه کفی اتو را تمیز کنیم؟ – ایمارت ورس

3. استفاده از لاک پاک کن(استون)

در این روش نیز مانند روش قبلی اتو را در آخرین درجه حرارت قرار می دهیم و به آن فرصت میدهیم تا خوب گرم شود.

از یک توپ پنبه یا یک دستمال نخی که جذب خوب دارد استفاده کنید و آن را به مقداری استون آغشته کنید. و درحالی که دستکش آشپزی به دست دارید کف اتو را با پارچه یا توپ پنبه به خوبی بسابید.

استون به سرعت تبخیر می شود اما تما کثیفی را در خود حل کرده و جذب پارچه یا پنبه می کند. فراموش نکنید بعد از اتمام کار سطح کفی را با یک پارچه تمیز پاک کنید تا هر چه باقی مانده است پاک شود.

4. اسکاچ ظرفشویی

 با استفاده از اسکاچ آشپزخانه سطح اتو را با آب و صابون بشویید. پس از اتمام کار، آن را با یک حوله پاک کنید و قبل از استفاده بگذارید کاملا خشک شود.

5.سرکه

یک حوله را به سرکه سفید آغشته کنید. سپس کف اتو را پاک کنید تا کثیفی ها از بین برود. گاهی ممکن است مقداری کثیفی باقیمانده باقی بماند که در این صورت حوله تمیز در سرکه بخیسانید و کفی اتوی خنک را روی حوله  قرار دهید. اجازه دهید 15-30 دقیقه خیس بخورد، سپس کفی را خشک کنید.

چگونه کفی اتو را تمیز کنیم؟ – ایمارت ورس

6. اتحاد سرکه و جوش شیرین

گاهی لکه ها آنقدر قوی هستند که نمیتوانید با تنها یک روش از شر آنها خلاص شوید. در این صورت دو پاک کننده با یکدیگر متحد می شوند و به کمک شما می‌آيند. این ترکیب با یکدیگر یک واکنش شیمیایی ایجاد می‌کنند.

در این شرایط یک حوله را خوب به سرکه آغشته کنید و روی آن جوش شیرین بریزید. و اتو را به صورت خاموش با فشار بر روی حوله بکشید.کاملا محکم و مصمم جوری که انگار دارید حوله را اتو می کنید.

7. مایع ظرفشویی

یکی از بهترین راه‌ها برای تمیز کردن اتو، ریختن چند قطره مایع ظرف‌شویی در مقداری آب است. سپس از یک پارچه نرم یا حوله را آغشته به محلول استفاده کنید. تا کثیفی روی کف اتو را پاک کنید.

8.نمک همیشه کمک کننده است.

مقدار زیادی نمک روی یک ورق کاغذ بپاشید. سپس، اتوی گرم را روی آن ورق کاغذ بکشید، که به از بین بردن لکه ها و سایر ضایعات کمک می کند. اتو را چند بار روشن کنید، سپس اتو را از برق بکشید تا خنک شود. پس از خنک شدن اتو، نمک را با یک پارچه خشک و نرم پاک کنید.

چگونه کفی اتو را تمیز کنیم؟ – ایمارت ورس

9. خمیر دندان

به سادگی مقداری خمیر دندان سفید را روی کفی اتو بمالید. سپس، آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. به یاد داشته باشید که قبل از استفاده، اتو را کاملا خشک کنید.

10. ورق های خشک کن

حرارت اتو را کم کنید و چند ورق خشک کن را روی کفی ها بمالید. مالش را تا زمانی که تمام کثیفی ها پاک شود ادامه دهید.

برای تمیز کردن دریچه‌های بخار، از یک گوش‌پاک‌کن مرطوب استفاده کنید. یک گوش‌پاک‌کن را در محلول آب و مایع شوینده آغشته کنید. 

سخن نهایی :‌

وقتی در مورد نحوه تمیز کردن کف اتو صحبت می شود، ممکن است وسوسه شوید که از گیره‌ی کاغذ یا سایر وسایل سخت استفاده کنید. اما لطفاً هرگز این کار را نکنید.

با این کار خراش‌های ناخواسته ای روی کفی اتو و دریچه‌های‌بخار آن ایجاد می شود. که نه تنها بر روی عملکرد اتو تاثیر می گذارد بلکه میتواند تمیز کردن آن را در نوبت های بعدی بسیار سخت تر کند و صدمات جبران ناپذیر و هزینه های زیادی را به شما تحمیل کند.

اتو یک وسیله ضروری برای تمام خانه ها است که وجودش به شدت می تواند برای شما کمک کننده باشد. پس از خرید آن غافل نشید.شما میتوانید بهترین اتوهای موجود در بازار را از اینجا خریداری کنید.

حتما ما را در در اینستاگرام دنبال کنید.

چگونه کفی اتو را تمیز کنیم؟ – ایمارت ورس

مطالب دیگر ما که ممکن است دوست داشته باشید:

کاربرد غذاساز در خانه
مزیت غذای سرخ کردنی
محبوب ترین برندهای لوازم آشپزخانه در ایران
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *