ایمارت

معیارهای انتخاب دستگاه اسپرسو‌ساز خانگی

معیارهای انتخاب دستگاه اسپرسو‌ساز خانگی - ایمارت

لوازم خانگی همیشه بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما هستند . امروز در این مطلب از فروشگاه ایمارت ، معیارهای انتخاب دستگاه اسپرسو‌ساز خانگی بررسی می کنیم و آنها را میشناسیم.

اگر می‌خواهید قهوه‌ی با کیفیت‌تری میل کنید. حتما به یک دستگاه اسپرسوساز خانگی نیاز خواهید داشت. اما با وجود مدل‌های زیادی که در بازار وجود دارد و طیف گسترده‌ای از قیمت‌ها انتخاب کمی دشوار است. در این مطلب همه‌ی چیز‌هایی را که شما برای انتخاب و خرید یک اسپرسوساز خانگی نیاز دارید بدانید را به شما می‌گوییم. با خواندن این مطلب امیدواریم که شما را به دستگاه مورد نیازتان برسانید.

حتما ما را در در اینستاگرام دنبال کنید.

معیارهای انتخاب دستگاه اسپرسو‌ساز خانگی – ایمارت

ویژگی‌های یک دستگاه اسپرسوساز خانگی خوب چیست؟

با توجه به ویژگی های بسیار زیادی که می‌توان نام برد. در اینجا مهمترین ویژگی‌هایی که باید به آنها توجه شوند را آورده ایم:

معیارهای انتخاب دستگاه اسپرسو‌ساز خانگی - ایمارت-پورتا فیلتر-

1) اندازه پورتافیلتر (Portafilter Size)

پرتافیلتر وسیله ای از تجهیزات الصی دستگاه های اسپرسوساز به حساب میاد که باعث می شود قهوه شما به بهترین شکل عصاره گیری شود. انتخاب یک پرتافیلر خوب باعث می شود که کرمای بیشتر یعنی طعم بیشتری از اسپرسو بدست بیاورید.

پرتا فیلتر قطعه مهمی از تجهیزات دستگاه اسپرسوساز است که به شما کمک می کند تا کل مراحل استخراج عصاره قهوه را در حین دم کردن اسپرسو تماشا کنید. در واقع شما پودر قهوه خود را درون پرتافیتر میریزید و منتظر می شوید که دستگاه شما عصاره گیری را انجام دهد. اندازه پورتافیلتر نکته مهمی است که باید در نظر گرفت. 58 میلی‌متر اندازه استاندارد است.

2) مخزن دوگانه

مخزن‌های آب یا به اصطلاح دیگ‌های دستگاه محلی است که که مانند کتری عمل می کند و شما می توانید در آن آب بریزید تا به جوش بیاید. خرید یک دستگاه اسپرسوساز با مخزن دوگانه می تواند به شدت کمک کننده باشد. هنگامی که شما برای دستگاه را برای درست کردن قهوه دستگاه را روشن میکنید اگر مخزن دستگاه شما تکی باشد.

شما ابتدا باید صبر کنید که قهوه‌ی شما حاظر شود سپس دوباره مخزن را پر کنید تا بتوانید به بخاردهی شیر بپردازید. این حالت زمان زیادی را از شما می گیرد در عین حال نیز ممکن است در این بین اسپرسوی شما سرد شود و نتوانید قهوه‌اتان را با کیفیت مطلوبی که مد نظرتان هست میل بفرمایید. اما یک دستگاه با مخزن دوگانه می تواند به شما کمک کند.

در این حالت شما به طور همزمان می توانید با خیال راحت قهوه‌استان را دم آوری کنید و هم شیرتان را بخاردهی کنید بدون اینکه نیاز به صبر داشته باشید. تنها نقطه ضعف دستگاه های با مخزن دوگانه نسبت به دستگاه‌ها با مخزن تکی دارند قیمت بالاتر آنها است. اما به طور کلی این هزینه ارزش کیفیت قهوه‌ای که نوش جان می‌کنید را دارد.

معیارهای انتخاب دستگاه اسپرسو‌ساز خانگی – ایمارت

3) اتصال آب مستقیم

نوعی دیگر از دستگاه‌های اسپرسو ساز هستند که دارای قابلیت اتصال مستقیم به لوله آب شهری هستند. استفاده از این نوع دستگاه‌ها واقعا راحت‌تر است. اما از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند. این نوع دستگاه ها بیشتر مناسب افرادی است که به شدت معتاد قهوه هستند. یا شرکت‌هایی که کارمندان زیادی دارند و پر کردن مخزن آب دستگاه به شدت کار خسته کننده ای است.

4) کنترلر دیجیتال دما

دستگاه‌های اسپرسوساز با کنترل کننده دمای دیجیتالی دقت بالاتری نسبت به حالت معمولی دارند. دستگاه های معمولی عموما آإ را فقط به حالت جوش می‌رسانند. اما دقت بالایی در این کار ندارند. دستگاهای با کنترل دمای دیجیتال دمای متعادلی را در اختیار شما قرار می دهد. این دستگاه به جای اینکه اجازه دهند آب در نوسانات بالاتر و پایین تر از دما باشد. در دمای ثابت نگه می دارد. با استفاده از آن اگر شما بخواهید قهوه‌اتان را در دمای آب خاصی دم آوری کنید. می توانید به این کنترلر اعتماد کنید.

معیارهای انتخاب دستگاه اسپرسو‌ساز خانگی – ایمارت

موارد دیگری که هنگام خرید باید به آنها توجه کنید:

بودجه

با دستگاه های اسپرسوساز، شما واقعاً چیزی را که برای آن هزینه می کنید، دریافت می کنید. و با چنین طیف وسیعی از هزینه،چند میلیون تومانی، ممکن است تصمیم گیری در مورد یک مدل دشوار باشد. یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید هزینه های تجهیزات اضافی مانند آسیاب، پارچ، پارچ، تمپر و … است. ولی به صورت کلی خرید یک قهوه‌ساز به صرفه‌تر از خرید هر روزه قهوه از کافه است.

زمان

هنگام در نظر گرفتن اینکه کدام دستگاه برای شما بهتر است. شما باید مقدار زمان و انرژی ای را که می‌خواهید برای درست کردن هر نوشیدنی صرف کنید را در نظر بگیرید. همانطور که بالاتر به شما گفته شد. مخزن‌های دوگانه در صرفه جویی زمان می‌توانند کمک زیادی به شما بکنند. پس حتما در در هنگام خرید به مخزن ها دوگانه توجه کنید.

نگهداری

دستگاه های اسپرسوساز نسبت به قهوه سازها به نگهداری و نظافت بیشتری نیاز دارند. پاکسازی، شستشوی ، و رسوب زدایی و تنها چند مورد از کار‌های است که باید انجام دهید تا بهترین استفاده را از دستگاه خود ببرید.

معیارهای انتخاب دستگاه اسپرسو‌ساز خانگی – ایمارت

اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک مسئله این است؟؟

ماشین های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک همان چیزی است که در بیشتر شرایط با آن‌ها مواجه خواهید شد. و در انتخاب دو به شک خواهید شد.

دستگاه‌های نیمه اتوماتیک

دستگاه نیمه اتوماتیک سبک استاندارد دستگاهی است. که پس از قراردادن پورتافیلتر در جای خود، باید دکمه ای را فشار دهید. تا شات اسپرسو آماده شود و سپس دوباره همان دکمه را فشار دهید. تا قهوه‌تان را در اندازه دلخواهتان دربافت کنید. اکثر دستگاه‌هایی که میبینید از نوع نیمه اتوماتیک هستند.

دستگاه‌های اتوماتیک

دستگاه های اسپرسوساز خانگی تمام اتوماتیک دارای مکانیزم های تعبیه شده. در دستگاه برای آسیاب، دستکاری و استخراج یک شات اسپرسو هستند. با چنین دستگاهی فقط دو کار باید انجام دهید تا از یک فنجان اسپرسو سریع لذت ببرید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید که دانه های قهوه و قیف دانه ها را پر کرده اید. نکته بعدی این است که دستگاه اسپرسوساز خانگی تمام اتوماتیک را به خط آب متصل نگه دارید. پس از آن، می‌توانید دکمه روشن را فشار دهید. و مشتاقانه منتظر آماده شدن اسپرسوی خود باشید.

معیارهای انتخاب دستگاه اسپرسو‌ساز خانگی – ایمارت

دستگاه‌های کپسول

این مدل از دستگاه‌ها کمتر در ایران شناخته شده هستند و بیشتر توسط شرکت ها و کمپانی های قهوه بزرگی مثل استارباکس طراحی شده‌اند. در این مدل از دستگاه ها شما نیازی به آسیاب کردن قهوه و تمپ کردن آن در پورتافیلتر ندارید. بلکه یک کپسول آما دارید که به وسیله آن می توانید تمام کار های لازم را انجام دهید.

به این معنی که شما فقط کافی است که کپسول را در دستگاه قرار دهید د مخزن آب بریزید و دکمه را بزنید و قهوه شما آماده است. شاید کار کردن با این دستگاه خیلی راحت باشد. اما شما کنترلی بر کیفیت قهوه‌اتان ندارید و نمی‌توانید شرایط آن را به صورت دلخواه تغییر دهید.

این مدل از کسول ها به دلیل شرایط تحریم در کشور ما خیلی هزینه بردار است پس بهتر است از این مورد بگذرید.

معیارهای انتخاب دستگاه اسپرسو‌ساز خانگی - ایمارت-کپسولی-

نتیجه گیری

البته که درست کردن اسپرسو می تواند ترسناک باشد. و برای به دست آوردن یک نوشیدنی با کیفیت نیاز به تمرین است . اما این کار در حین ترسناک بودن لذت بخش نیز هست. زمانی که شما در نیمه شب دلتان قهوه می خواهد و باید سخت تا صبح کار کنید این دقیقا زمانی است. که شما کارایی واقعی این دستگاه را درک می کنید و از انتخابتان راضی خواهید بود.

برای رسیدن به ترکیب قهوه‌ی مورد علاقه‌اتان سعی کنید بی پروا باشید. و از امتحان کردن چیز های جدید نترسید. سعی کنید لذت ببرید و فراموش نکنید ما یک بار بیشتر زندگی نمی‌کنیم پس قطعا مستحق بهترین‌ها هستیم. پس بهترین خودتان را پیدا کنید.

حتما ما را در در اینستاگرام دنبال کنید.

معیارهای انتخاب دستگاه اسپرسو‌ساز خانگی – ایمارت

مطالب دیگر ما که ممکن است دوست داشته باشید:

محبوب ترین برندهای لوازم آشپزخانه در ایران
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *