ایمارت

نکاتی در هنگام خرید جاروبرقی

نکاتی در هنگام خرید جاروبرقی - ایمارت ورس

در این مطلب از ایمارت ورس به نکاتی در هنگام خرید جاروبرقی میپردازیم. در این مطلب اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار می دهیم. از انواع جاروبرقی و نگهداری تا نکات مهم در هنگام خرید همراه ما باشید.

امروزه بخاطر سبک زندگی پر مشغله ای که داریم کمتر زمانی را صرف تمیز کردن منزل خود میکنیم و عموما این کار را به آخر هفته ها میسپاریم.

در آخر هفته نیز زمان مناسبی را برای این کار قرار نمی دهیم و با دقت ان کار را انجام نمی دهیم. اما ابزار های کمکی نظیر جاروبرقی میتواند به شما کمک کند تا تمیزی محل زندگی خود را تضمین کنید. خانه‌های کثیف و نا مرتب میتواند بستر مناسبی برای رشد میکروب‌ها و باکتری‌ها ایجاد کند. کسانی که دارای بیماری‌های آلرژیک و آسم هستند خیلی تحت تاثیر اینگونه کثیفی‌ها قرار می گیرند.

حتما ما را در در اینستاگرام دنبال کنید.

نکاتی در هنگام خرید جاروبرقی – ایمارت ورس

روش‌های زیادی برای نظافت خانه‌ها وجود دارد. ازشما میتوانید به روش سنتی با گردگیر و یک واک کننده همه کاره یا با یک جارو دستی به تمیز کردن منزلتان بپردازید. اما این روش برای تمیز کردن مبل‌ها و رخت‌خواب‌ها استفاده کنید. یک جاروبرقی خوب میتواند همه این کارها را برای شما انجام دهد و تا حد خیلی زیادی از زحمت شما کم کند. 

جاروبرقی ها در اشکال و اندازه‌‌‌‌‌های مختلف موجود هستند. این مقاله در مورد جاروبرقی‌ها، مزایای آنها و اینکه چرا هر خانواده باید یک جاروبرقی داشته باشد صحبت می کند.

جاروبرقی نه تنها در تمیز کردن گرد و غبار و خلاص شدن از شر آلرژن‌ها موثر است، بلکه استفاده از آنها آسان است و در زمان و انرژی صرفه جویی می کند. آنها مجهز به موتورهای مکنده و فیلترهایی هستند تا خاک و گرد و غبار را به داخل بکشند. آنها را می توان به جاروبرقی قوطی، دستی، سطلی، ایستاده و ربات دسته بندی کرد.

نکاتی در هنگام خرید جاروبرقی - ایمارت ورس

 جاروبرقی دستی(جاروشارژی)

جاروبرقی های دستی جمع و جور هستند و می توان آنها را به تنهایی برای انجام کارهای نظافتی کوچک استفاده کرد. آنها سبک هستند و به راحتی قابل حمل هستند. جاروبرقی‌های دستی همراه با سری‌های مختلفی هستند که گرد و غبار قسمت‌های خاص و درزهای مبلمان را تمیز می‌کنند. آنها برای تمیز کردن ست مبل، داخل ماشین و تشک ایده آل هستند. این جارو ها برای محیط های کوچک طراحی شده اند کار‌های ساده و سبک اما اگر شما نیاز به جارو کردن چند اتاق دارید این مدل جارو ها اصلا انتخاب مناسبی برای شما نیستند.

ویژگی های کلیدی :

 • جمع و جور و خوش دست
 • سبک
 • موتور با راندمان بالا برای فضاهای کوچک
 • سری‌های مناسب و مختلف
نکاتی در هنگام خرید جاروبرقی - ایمارت ورس

جاروبرقی قوطی و سطلی

جاروبرقی قوطی دارای سایزهای متوسط ​​و بزرگ است. این نوع جاروبرقی‌ها در مقایسه با جاروبرقی‌های دستی مکش قویتری دارند. آنها برای تمیز کردن کامل زمین و مبلمان عالی هستند. در پشت این نوع دستگاه ها یک دریچه دمنده وجود دارد. که بسیار کارآمد است.

ویژگی های کلیدی:

 • عملکرد قدرتمند
 • دمنده کارآمد
 • مکش با قدرت بالا
 • سبک و جمع و جور
 • لوازم جانبی تمیز که کردن آسان تنظیمات قابل تنظیم

نکاتی در هنگام خرید جاروبرقی – ایمارت ورس

نکاتی در هنگام خرید جاروبرقی - ایمارت ورس

جاروبرقی ایستاده

جاروبرقی‌های ایستاده قدرتمند، سبک وزن هستند و همچنین دارای قیمت مناسبی نیز هستند.جاروبرقی‌های ایستاده دارای مکش قوی برای به دام انداختن گرد و غبار و پرز فرش هستند. بهترین چیز در مورد جاروبرقی های استاده این است که به راحتی مونتاژ و استفاده می شوند. برخی از مدل‌های این محصول از بخارشوی پشتیبانی می‌کنند که خاک را از کف جذب می‌کند و گرمای بخار باکتری‌های مضر و گرد و غبارها را از بین می‌برد. 

ویژگی های کلیدی:

 • نظافت بهداشتی
 • 100% سازگار با محیط زیست
 • بخارشوی و ازبین بردن باکتری های مضر و گرد و غبارها
 • قابلیت چرخش آسان و فیلتر جاروبرقی قابل شستشو
نکاتی در هنگام خرید جاروبرقی - ایمارت ورس

جاروبرقی رباتی

جاروبرقی های رباتی انتخابی به شدت هوشمندانه هستند. این ربات ها می توانند در خانه شما آزادانه بگردند و آن را تمیز نگه دارند. آنها دارای سنسور، دوربین و لیزر داخلی هستند.  برخی از مدل‌های پیشرفته حتی می‌توانند نقشه اتاق شما را نیز ترسیم کنند و از آن برای تمیز کردن یک اتاق استفاده کند. اکثر جاروبرقی های رباتی را می توان با استفاده از گوشی کنترل کرد، به این معنی که می توانید زمان‌های تمیز کردن را از راحتی درحالی که روی مبل خود لم داده‌اید برنامه ریزی کنید.

 • ویژگی های کلیدی:
 • کنترل‌های تمیز کننده قدرتمند
 • کاربری آسان و سازگار با گوشی هوشمند
 • اتصال به اینترنت و نقشه برداری از اتاق
 • سریع و کارآمد و بی سر و صدای

در هنگام خرید جاروبرقی چه نکاتی باید رعایت شود؟

قبل از انتخاب جاروبرقی موارد وجود دارد که باید در نظر بگیرید. یک جاروبرقی با کارایی بالا، اعم از قوطی یا جاروبرقی برای تمیز کردن کامل خانه شما عالی است. در حالی که یک جاروبرقی دستی یا یک جاروبرقی رباتی برای تمیز کردن منظم فضا ایده آل است. همچنین ممکن است جاروبرقی های قابل تبدیل را پیدا کنید. به عنوان مثال، برخی از جارو برقی ایستاده را می توان به جاروبرقی دستی تبدیل کرد.

بعضا با جاروبرقی هایی مواجه می شویم که از کیسه ها و سطل های یکبار مصرف استفاده می کنند. کیسه‌های قابل تخلیه گرد و غبار بیشتری را در خود نگه می‌دارند. اما مشکل بررسی و تخلیه مداوم آنها وجود دارد. این کیسه ها باید به مرور زمان تعویض شوند. جاروبرقی های بدون کیسه در مقایسه با جاروبرقی های کیسه ای گزینه های بهتری هستند. برخی از مدل‌ها از سطل‌های ذخیره‌سازی شفاف استفاده می‌کنند تا دقیقاً بدانید چه زمانی آنها را خالی کنید. این سطل ها همچنین به راحتی تمیز می شوند و از ماندگاری بالایی برخوردار هستند. آنها را می توان برای مدت طولانی تری استفاده کرد و گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد.

بین یک جاروبرقی سیمی یا شارژي تصمیم بگیرید. جاروهای سیمی را می توان به سادگی به یک پریز برق وصل کرد. ولی هنگام خرید یک دستگاه بی سیم، ممکن است لازم باشد شارژ باتری را بررسی کنید. برای جزئیات بیشتر به وب سایت سازنده مراجعه کنید. اکثر جاروبرقی‌ها جهت تمیز کردن سطوح خشک استفاده می شوند . اما برخی از جاروبرقی ها هستند که می توانند هر دو سطح را تمیز کنند خشک و مرطوب. در مدل دوم از سطلی جداگانه برای جمع آوری جمع آوری مایعات استفاده می کنند.

نکاتی در هنگام خرید جاروبرقی – ایمارت ورس

فیلتر هپا چیست؟

اکثر جاروبرقی ها مجهز به فیلترهای HEPA هستند که به عنوان ذرات گیر با راندمان بالا نیز شناخته می شود. فیلترهای هپا گرد و غبار را جمع آوری و ضدعفونی می کنند. آنها در برابر باکتری های مضر و سایر آلاینده ها موثر هستند. برخی از جاروبرقی ها دارای هر دو فیلتر HEPA و فناوری ضدعفونی UV هستند. جاروبرقی های دارای فیلتر HEPA اگر فردی در خانه از آسم رنج می برد یا به گرد و غبار آلرژی داردحتما باید مورد استفاده قرار بگیرد. فیلترهای هپا قابل جدا شدن هستند و همچنین با آب تمیز می شوند.

استفاده از جاروبرقی چقدر آسان است؟

در هنگام خرید دید واضحی داشته باشید. برای چه هدفی میخواهید یک جاروبرقی بخرید. بسته به نیاز خود، به وزن جاروبرقی توجه کنید تا مطمئن شوید که برای حرکت و بلند کردن آن سه مشکل نخورید .

استفاده از اکثر این جاروبرقی ها آسان است. حالت‌ها و کنترل‌های تمیز کردن ساده‌ای وجود دارد. که می‌توانید با هر کار تمیز کردنی تنظیم کنید. به عنوان مثال، جاروبرقی های روباتی را می توان با استفاده از تلفن های هوشمند کنترل کرد. بنابراین می توانید به سادگی مناطق تمیز کردن، زمان بندی و حالت ها را انتخاب کنید. جاروبرقی ها جمع و جور و سبک هستند، بنابراین انتقال آنها به مکان های مختلف آسان می شود. حتی برخی از آنها دارای چرخ در پایه هستند تا حرکت آسانی داشته باشند.

مصرف انرژی جاروبرقی چقدر است؟

مصرف انرژی جاروبرقی از مدلی به مدل دیگر متفاوت است. بیشتر مدل های قدرتمند بین 1000 تا 2200 وات هستند. آنها حتی کوچکترین ذرات گرد و غبار را از خانه شما بیرون می کشند. برخی از مدل ها دارای دمنده هایی هستند که کثیفی ها را از گوشه تخت ها و مبل ها خارج می کند. برای بررسی جزئیات مصرف انرژی، به جزئیات وات روی برچسب دستگاه نگاه کنید.   

سر و صدا می کنند؟

جاروبرقی ها دارای درجه بندی صدا هستند و یکی از فاکتورهای مهمی است که در هنگام خرید باید در نظر بگیرید. اکثر جاروبرقی ها دارای نویز بالاتر از 80dB هستند که در بین مدل ها بسیار رایج است.

نکاتی در هنگام خرید جاروبرقی – ایمارت ورس

چه لوازم جانبی نیاز دارید؟

استفاده از جاروبرقی بدون لوازم جانبی و ملحقات می تواند نظافت را خسته کننده کند. توصیه می کنیم لوازم جانبی و پیوست های همراه با مدل جاروبرقی را بررسی کنید. ملحقات ممکن است شامل برس های چند منظوره، نازل های مختلف و لوله های اضافه باشد.

نکات نگهداری سریع چیست؟

خرید جاروبرقی یک سرمایه گذاری یکباره است، به این معنی که نیاز به مراقبت و نگهداری مناسب دارد. اینها چند نکته نگهداری سریع برای افزایش عمر جاروبرقی شما هستند.

 • کیسه ها را به طور منظم تعویض کنید و مطمئن شوید که سطل ها تمیز هستند.
 • قبل از استفاده، مطمئن شوید که کیسه یا سطل به درستی نصب شده است.
 • نازل ها و برس ها را مرتب تمیز کنید.
 • تسمه را که برس تمیزکننده را در جای خود نگه می دارد، به طور منظم بررسی کنید. اگر آن را شل یا شکسته دیدید، فورا تعویض کنید.
 • فیلترها را با استفاده از یک برس کوچک و با آب به صورت دوره ای تمیز کنید.

سخن نهایی :‌

خرید و نگهداری جاروبرقی خیلی مهم و حیاتی است. همچنین نمی شود از داشتن چنین وسیله مهمی در خانه صرف نظر کرد. ما در ایمارت ورس یه شما کمک میکنیم که بهترین جاروبرقی بازار را پیدا کنید و بخرید. برای دیدن محصولات و جاروقی های موجود در وبسایت اینجا را ببینید.

حتما ما را در در اینستاگرام دنبال کنید.

نکاتی در هنگام خرید جاروبرقی – ایمارت ورس

مطالب دیگر ما که ممکن است دوست داشته باشید:

چگونه کفی اتو را تمیز کنیم؟
کاربرد غذاساز در خانه

مزیت غذای سرخ کردنی

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *